Lokalita

Víte, že...? Realizace rozvojových projektů na Praze 7

Víte, že téměř na třetině území sedmého pražského obvodu se realizují nebo budou realizovat rozvojové projekty, které mění původní mírně ospalý charakter Prahy 7 na přitažlivou rezidenční, administrativní a obchodní oblast s pestrou nabídkou služeb a aktivit pro volný čas?

Jen namátkou uveďme tunel Blanka, který svede tranzitní dopravu do podzemí a z rušných ulic jako je Veletržní třída bude klidná místní komunikace. Výstavbou polyfunkčního domu s obchody, galeriemi a mezinárodní kuchyní, kompletní rekonstrukci ulic Milady Horákové a Hradčanské, nový park s fontánou a relaxačními místyhttp://www.centrumrelaxace.cz/ a v neposlední řadě také nové cyklotrasy.

Praha 7 - příjemné místo pro život

Praha 7 se tak skutečně stává příjemným moderním centrem pro život plně uspokojujícím náročně požadavky současnosti i budoucnosti a je jenom přirozené, že stále více lidí zde nachází své bydlení, které odpovídá jejích životnímu stylu.

Kam za zábavou a odpočinkem...

Pro chvíle oddechu a odpočinku Vám můžeme doporučit tato místa:

Výstaviště Praha 7

Na pražském Výstavišti Incheba se pravidelně konají rozmanité akce jako jsou veletrhy, výstavy, koncerty a festivaly. Součástí Výstaviště je i T-mobile aréna, kde se konají hlavně hokejové zápasy, ale také mnoho společenských akcí. Pro koncerty lze navštívit v Goja music hall.

Sportpark Stromovka

Návštěvníkům nabízí všestranné sportovní vyžití - tenis, volejbal, nohejbal, házená, aerobic. Také je zde sauna, posilovna a vířivka.

Lesopark Stromovka

V lesoparku Stromovka můžete pořádat dlouhé procházky se svými domácími miláčky, provádět jogging, in-line bruslit nebo pouze ležet na trávě a užívat si odpočinkového dne.

Planetárium Praha

Planetárium je škola, divadlo a film zároveň, posluchárna pod hvězdnou oblohou, divadlo, kde úlohu herců hrají sama kosmická tělesa. Pražské Planetárium se pyšní největší projekční plochou v ČR, unikátním digitálním planetáriem Digistar 3 a mnoha dalšími zajímavostmi.

Národní galerie Veletržní palác

Stálá expozice umění 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních dvou staletí, kde lze shlédnout více než 2.000 exponátů.

Vzdělání

Fakultní základní škola PedF UK včetně mateřské školky

Základní škola U Studánky vzdálená 20 m od domu je fakultní školou Pedagogickké fakulty Univerzity Karlovy s rozšířenou výukou hudební výchovy. Součástí školy je i mateřská školka.

Akademie výtvarných umění

Akademie výtvarných umění v ulici U akademie ve vzdálenosti cca 100 m od domu je veřejná státní vysoká škola univerzitního typu, uskutečňující magisterské a doktorské programy v oblasti výtvarných umění, nových médií, restaurování výtvarných děl a architektury a v souvislosti s tím i vědeckou a uměleckou tvůrčí činnost. V kontextu domácím i zahraničním plní roli významné kulturní instituce, garantuje rozvoj vybraných oborů a podílí se na celoživotním vzdělávání a civilizačním rozvoji. Jako elitní a výběrová škola, poskytuje mimořádně talentovaným jedincům podmínky pro jejich tvůrčí rozvoj. Vedle umělecké tvůrčí činnosti, realizované převážně formou individuální ateliérové výuky, rozvíjí paralelně i teoretickou reflexi umělecké tvorby v kontaktu s aktuálními dobovými trendy.

Výbornou kávu či lahodný zákusek? Jistě...

Erhartova cukrárna je umístěna přímo na hlavní třídě Milady Horákové nedaleko nově otevřeného supermarketu Billa ve slavném Rosenbergově funkcionalistickém domě. Této cukrárně je více než 70 let a po nedávné citlivé rekonstrukci byla znovu otevřena podle původních architektonických prvků, celý objekt je totiž památkově chráněn jako například středová sloupová vitrína. Cukrárna evokuje časy první republiky a to nejen svým interiérem, ale i bohatou nabídkou poctivě zde vyráběných dortů a zákusků.

Naleznete zde jak netradiční dorty podle italských receptur, tak i klasické české zákusky jakými jsou rakvičky, věnečky či vyhlášená větrníková klasika.

Je to přímo ideální místo k pozdní klidné snídani s výbornou kávou či odpolednímu čaji, a samozřejmě k nákupu sladkostí přímo k Vám domů.